Blog – Bądź na bieżąco z działalnością firmy Pego Polska
Czym wyróżniają się reduktory do gazów specjalnych?
Reduktory do gazów specjalnych to niezbędne narzędzia w wielu gałęziach przemysłu, które zapewniają bezpieczne i efektywne korzystanie z różnych rodzajów gazów. W tym wpisie opiszemy najważniejsze cechy reduktorów centralnych, laboratoryjnych oraz butlowych oraz ich zastosowanie w przemyśle.
Do czego służy filtr do lasera Co2?
Głównym zadaniem filtrów do laserów CO2 jest oczyszczanie powietrza z niepożądanych substancji, jak również ochrona urządzeń i ich użytkowników przed szkodliwym działaniem promieniowania. W dzisiejszym świecie, gdzie technologia laserowa znajduje coraz szersze zastosowanie, filtry do laserów CO2 stają się nieodzownym elementem każdego stanowiska pracy.
Jak dobrać osprzęt do gazów technicznych?
Gazy przemysłowe są stosowane w wielu branżach, między innymi do produkcji i inżynierii, do przetwórstwa żywności oraz w medycynie. Właściwy sprzęt jest niezbędny do zapewnienia bezpiecznego i efektywnego stosowania gazów. W tym artykule omówimy rodzaje dostępnych urządzeń do gazów przemysłowych oraz wyjaśnimy, w jaki sposób trzeba je dobierać.
Zastosowania reduktorów butlowych i centralnych
W miejscach, w których przeprowadzane są prace z wykorzystaniem sprężonych gazów technicznych, niezbędne jest zastosowanie reduktorów gazowych butlowych i centralnych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie pożądanego ciśnienia roboczego gazu oraz samoczynnego utrzymania go na stałym poziomie. W zależności od potrzeb można wybrać reduktory jednostopniowe albo dwustopniowe. Jakie są ich najważniejsze zastosowania?
Zastosowanie podgrzewaczy gazów w instalacjach gazów technicznych
Korzystanie z gazów technicznych jest niezbędne w wielu obszarach przemysłu, gdzie stanowią one istotny surowiec używany w licznych procesach produkcyjnych, a także substancję pomocniczą. Możliwości zastosowania gazów zależą jednak w dużym stopniu od wyboru odpowiedniej infrastruktury – armatury do gazów technicznych oraz potrzebnego oprzyrządowania, w tym podgrzewaczy. Przekonajmy, dlaczego będą one konieczne i sprawdźmy, w jaki sposób działają.
Jak dobrać osprzęt do gazów technicznych?
Gazy techniczne są niezbędne przy wielu rodzajach działalności produkcyjnej i usługowej. Będą one konieczne m.in. do generowania ciepła do ogrzewania lub suszenia, przy tworzeniu atmosfer ochronnych oraz w procesach spawania lub cięcia termicznego. Są potrzebne do zajścia różnych reakcji chemicznych. Stosuje się je też jako składnik wyrobów lub surowiec do ich otrzymywania. Ze względu na to, iż są dostarczane pod wysokim ciśnieniem, do ich użytkowania nieodzowna będzie infrastruktura w postaci armatury do gazów technicznych. Przekonajmy się, jakie instalacje okażą się konieczne.
Dlaczego zastosowanie bezpieczników gazowych jest takie ważne?
Wiele procesów technologicznych wykorzystywanych w przemyśle wymaga zastosowania rozmaitych gazów technicznych. Mogą one być potrzebne do wytwarzania energii cieplnej koniecznej m.in. w czasie suszenia lub wygrzewania, a także jako surowiec niezbędny do wywołania określonych reakcji chemicznych czy stworzenia właściwej atmosfery ochronnej np. podczas spawania, cięcia termicznego bądź pakowania żywności. Ponieważ są one dostarczane pod wysokim ciśnieniem, instalacje służące do ich magazynowania oraz przesyłania i poboru w odpowiednich punktach muszą być wyposażone w bezpieczniki gazowe. Przekonajmy się, dlaczego będą one konieczne i sprawdźmy, jak działają.
Czym charakteryzują się reduktory do gazów specjalnych?
Wiele technologii stosowanych w różnych gałęziach przemysłu wiąże się z koniecznością wykorzystywania gazów specjalnych, a więc takich, które charakteryzują się wysoką czystością. Używanie ich wymaga zainstalowania odpowiedniej armatury, która pozwoli na utrzymanie właściwych parametrów roboczych. Jednym z ważniejszych elementów instalacji tego typu będą reduktory do gazów specjalnych. Przekonaj się, jaka jest ich funkcja oraz dostępne rodzaje.